Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koh Tao

21. 6. 2011

Nazdárek všeci, jsme se dlouho neozvali. Máme totiž hafo nabytej program. Vůbec nestíháme psát ani fotit. Thajsko je totiž na turoše dobře připravený, možností je tu plno. My jsme se rozhodli udělat si potápěčský kurz a následně se ponořit do hluboké meditace v jednom z buddhistických chrámů.

Pro potápění jsme zvolili ostrov Tao, který je potápěním proslavený. Tedy i ceny jsou zde nejlepší. Funguje tu asi 200 potápěčských škol a navíc je tu podmořskej NP. Základní licence SSI pro ponory do 18 metrů vyžaduje 4 denní kurz. První den jen posluchárna, ale rozhodně to není nuda. Potápěčskej slang nemáme zrovna v malíčku. Druhej den zase posluchárna a bazén. Míša poprvé polyká vodu. Skočila tam s vyfouklou vestou, se závažím a bez ploutví. No ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti, že? Třetí den už mažem na otevřený moře, lokalita „Japonská zahrada“. První ponor do 9 metrů asi na 45 minut. Těžko popsat slovy, mraky ryb z nichž česky znám jen Barakudu, Rejnoka a Murénu. Tentýž den „Kamenná dvojčata“, hloubka 15 metrů, délka ponoru 47 minut. Poslední 4. den další dva ponory, nejhlubší asi do 20 metrů a výstupní testík. A je to tam, jsme potápěči. Jestli se nám někde podaří ušetřit, uděláme si ještě pokročilý a možná záchranářský kurz. Další ponory dáme v Indonesii, maj tam taky nějaký Národní Párky. Stálo nás to asi 4100 Kč za osobu, což ujde, ne?

Ještě pár dní se budeme flákat na Tau a pak mažem do kláštera. Tak zatím zdárek jak párek. PS1: V Thajsku dělaj párky na sladko, eňoňuňo, s hořčicí :). PS2: Fotek moc nemáme, ale už připravujeme další vidéo more, nekonečná sekvence písečných pláží, palem, opic a tak.. PS3: Viděl jsem při šnorchlingu několik žraloků, největší měl přes metr. Škoda, že zatím nemůžeme fotit pod vodou, byste čuměli jak péro z divanu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krasna to MisTa

(DaveR, 24. 6. 2011 21:27)

Krasna to MisTa ten Koh Tao a Wat Suanmok,ten bananovnik bych chTel miT na zahraĐce je naĐherny,kdyz budu na dovolene tak se aspon zena nebude nuĐiT hehe :-D mír a lásku s vámi pratele :)

Tao

(DaveR, 24. 6. 2011 21:23)

krasne to misTo ty brdo :) na meditaci přímo delane ou jee :) ten bananovnik roztouzi kdejakou zenu koukam :) hned bych se tam prestehoval a celej zivot relaxoval :-D naĐhera HonZo :)

DaveR

(DaveR, 24. 6. 2011 21:20)

DaveR

nazdar

(babi děda, 22. 6. 2011 10:21)

Hlavně se neutopte, držíme vám palce, přejeme pohodu a klid jak v tom klášteře.