Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuala Terenganu

5. 9. 2011

V Kuala Terenganu není nic moc zajímavého. Zůstali jsme zde ze dvou důvodů. Prvním je luxusní ubytko, Avis Yellow House. Druhým je konec ramadánu a s ním spojené oslavy Hari Raya.

Aviho Gesthouse se nachází na ostrově Duyung. Neoficiálně ho řídí Brit narozený v Malajsii Antony. Docela zajímávej týpek. Celý gesthouse je postaven na kůlech na břehu řeky. Viz. foto. Spousta varanů a Myš prej viděla vydru, no nevim.. bůh ví, co to bylo.

Hari Raya jsou oslavy konce ramadánu, jak už sem psal. Trvají tři dny a kromě Číňanů nikdo nepracuje, jen jí a druží se s rodinou a přáteli. Takže jsme vlastně ani neměli jinou možnost, páč busy nejezdily. Nakonec jsme si to dost užili, především pozvání k Avimu domů a oběd .

Z KT valíme na sever do thajského Hat Yai nakupovat. Oblečení (a hlavně škopek) je v Thajsku o půlku levnější a navíc se dá i nosit. Čímž chci říct, že muslimská móda nás moc nebere. No dneska mi to moc nejde, tak toho raděj nechám. Mějte se fajn!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

bydlítko dobrý,

(mamka, 6. 9. 2011 9:08)

ale nebyl tam smrad z té vody? O hmyzu nemluvě. Ovšem ta mešita, takhle na obrázku na mě působí silně depresivně. No, jsou to končiny zajímavé. Mějte se hezky a ať Vás ochraňují všechny síly nebeské i pozemské. :o)

Re: bydlítko dobrý,

(M&H, 6. 9. 2011 12:40)

smrad pravě vůbec a komárů jen pár, je to delta, takze se to čistí s přílivem a odlivem..