Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lombok - Sengigi, Gili Trawangan

26. 6. 2011

Selamat siang! Lombok je první ostrov na východ od Bali. Od Bali se liší především náboženstvím. Zatím co Bali je spíš Hindu vs. Animismus, Lombok je Islám vs. Animismus. Dále je označován jako levnější varianta pravého indonéského ráje, jaxme zjistili, není tomu tak. Je stejně drahej jako Bali.

První zastávku jsme dali v Sengigi, klasickém letovisku se vším všudy kromě turistů. Pravda, jsme tu měsíc před hlavní sezónou, ale takové město duchů jsme nečekali. Počasí naprosto ideální, ve dne akorát na koupačku, žádný dusno jako v Thajsku a v noci super chládek na spaní bez větráku. To umíme ocenit. Ovšem po 4 nocích zvedáme kotvy.

Další zewl základnu jsme rozbili na Trawanganu, jednom ze tří ostrovů „Gilis“. Není tu motorová doprava a co je úplně nej, není tu policie. Hitem je zde surfování, potápění a halucinogenní houbičky. Potápění je moc drahý, surfování snad otestujeme, ale houby raděj nee, holt asi stárneme.

Tolik zatím ve zkratce. Mrkněte na fotky a páčko

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdarek

(mish a honza, 9. 7. 2011 8:58)

dikec za kmentare k fotozurnalu, sme ted z5 na bali a podnikame pruzkum na skutru, dalsi foto z cca za 14 dni

mravnec me nekousl a pavouku je tu hafo, nastesti jsem nemel tu cest zblizka, jsou velci jako dlan

misa dekuje za prani..

tak zatim zdar rodinko!

Lombok fotožurnal

(babi děda, 28. 6. 2011 10:45)

Honza - osmahlý hubený Ind se světlými uhrančíma očima s podívným účesem , jak medituje u piva na polštářích -- Míša s vlajícím šátkem coby půvabná Indka z vyšší kasty. Nou stesk po hokně, té si ještě užijete. Dýchejte mořský vzduch, medituje , cvičte jogu, v zdravém těle zdravý duch. Moc, moc na vás myslíme a zdravíme.

Kousl Tě ten mravenec?

(mamka, 27. 6. 2011 14:11)

Ahoj, ten pavouk taky vypadá velmi nebezpečně. Chvála Bohu, že mírné pásmo je mírné. I když takové vosy, co se nám usídlily na půdě, můžou být taky nepříjemné. :o( Ale mám spray!
Hele, ty obrázky fotíš tím starým Olympusem?
No nic, děti, :o), já jdu pracovat. Mějte se hezky a opatrujte se.