Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baluran

2. 8. 2011

Jak jsme se již zmiňovali navštívili jsme národní park Baluran, který je tvořen převážně travnatými suchými savanami, pouze u koryt řek je něco jako vlhká džungle. Žije zde spousta divoké zvěře - 2 druhy opic, varani, vodní buvolové, z ptactva např. pávi, tukani a slepice, ale hlavně je park zaměřen na ochranu vysoké zvěře. Taky se tu mají vyskytovat leopardi, ale ty asi nikdo nikdy neviděl. Dvě noci jsme spali v pozorovatelské věži, na posedu chcete-li, který je přímo u nádržky s vodou, kam se zvěř stahuje, protože je zrovna období sucha. První večer jsme štěstí moc neměli, pravděpodobně proto, že to tam Honza občůral a ve vodním korýtku se umyli. Ale ráno jsme načapali stokusové stádo jelenů a laní u jiného, nekontaminovaného pítka. Takže druhý večer jsme nenechali nic náhodě, osobní hygienu oželeli a dočkali se. Za neuvěřitelných zvuků s námi strávili celou noc, bylo jich sto, dvě sta, možná víc a bylo to krásný.

No a další věc, která nám zkomplikovala situaci a pocuchala trochu nervy bylo prodloužení víz, což se nám nakonec nepodařilo, neboť to celé zavání úplatky a korupcí. Jediný a zásadní problém spočívá v tom, že musíte sehnat místního člověka, tzv. sponzora, který se za vás zaručí a podepíše, že v případě problému za vás zaplatí výlohy. To je ale blbost, co? Takže opět změna plánu, 10.srpna letíme do Kuala Lumpur, měsíc strávíme v Malajsii a pak se na měsíc vrátíme na Sumatru. Trošku komplikované, ale diky (tentokrát) Alláhovi, letenky tu jsou levné.

Ale i přesto se nám na Jávě líbí, lidi jsou milí a moc neokrádají, příroda pěkná a jídlo parádní. Mám pro vás jeden recept na avokádový šejk: dužinu zralého avokáda rozmixujeme s vodou, přisladíme a sléváme. Podle chuti přidáme led, zakápneme Pikaem, pro fajnšmekry vodkou, nebo přidáme zmrzku. Nechte si čvachtat, je to luxus.

Páčko, mějte se krásně, myslíme na Vás M+H

Zde je dalsi video.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NO NAZADAR

(PIVO, 5. 8. 2011 15:54)

Právě nastává sezóna chlastání .
Dnes doletí Hans z Anglie , jo a Dana a Zdenál dovezli z Francie trochu centrálního výcucu tak jsme se zprasili .
Vozihnoj Pablo si zlomil klíční kost pádem z postele.Jinak se nic moc neděje . Hlavně ať jste zdraví a doufám že ty přízpěvky taky občas čtete.
Zdraví STÁLE NE-OPILÝ SLOTR

PS : švestky a třešně jsou už v sudu Míšo

Re: NO NAZADAR

(M&H, 11. 8. 2011 5:09)

Zdar výpitku woe, to víš že je čteme. Snažíme se na ně reagovat v dalších reportech. Prvě sme dojeli do Kuala Lumpur, to je amerika jaxwina. V restaoračkách maj terárka s žábama, stačísi vybrat.. dojed na véču! Navigátorovi přejem brzkou regeneraci!

java

(mamka, 6. 8. 2011 21:47)

Ahoj děti, jáva se zdá být sympatickou. Zejména tvor mishak je k nakousnutí :o). Opatrujte se.

Baluran

(babi děda, 5. 8. 2011 11:27)

Opět super komentář, fotky a video. Fakt nás to sledování baví. Je to zábavné i poučné. Ten koktejl si určitě uděláme. Přejeme dobré nervy při řešení komplikací a hlavně pevné zdraví! Ahoj .