Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Hampi do Cochin

16. 3. 2011

V Hampi jsme se na čas rozloučili s Bagrem a vyrazili do Mysore. Mysore je význačné hlavně vzdělaností jeho obyvatel. Dále pak výrobou parfémů, sandalového oleje, hedvábí a taky jsme navštívili výrobnu bee-dee. Bee-dee jsou cigárka ručně balený v listu nějakýho stromu, ale Eucaliptus to není – jak jsem se milně domníval. Zkušený balič zvládne ubalit až 3000 takových cigárek za směnu. Balení 25 bee-dee stojí v přepočtu méně než 4 Kč.

Po pěti nocích v Mysore jsme se vydali do Madikeri, městečka v kopcích cca 1500 m.n.m. Po cestě jsme zastavili v Baykalupe a navštívili území, které Indické úřady věnovaly tibetským uprchlíkům po roce 1959 (Pozn.: Pro delší pobyt je nutné povolení vydávané indickou vládou v Delhi: PAP – protected area permit). Za zmínku stojí buddhistický klášter Golden Temple, kde vedle pozlacené sochy Buddhy trůní také „zlatý“ Rimpoche, který na popud tibetského krále rozšířil buddhismus v Tibetu někdy v pátém století n.l., jestli se nepletu.

Madikery je město obklopené kávovými plantážemi, Inďáci se sem jezdí zchladit v nejteplejších měsících, je tu dost draho. Po jedné noci míříme zpět k pobřeží do Kunnar, kde trávíme jednu noc. Je tu poměrně dlouhá pláž, která by mohla být na titulní straně zájezdového katalogu, nebýt bordelu, který se na ní válí. Místní ji používají spíš jako toaletu, než k relaxování. Typické!

Z Kunnaru jsme přejeli nočním vlakem do Cochi, jinak zvaného Cochin. Čímž se tážu kolegů, zdali se už vrátil mikroskop, mohl bych to tu poladit . První dojem z města je více než parádní. Tak zatím Čau!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mikroskop

(ivan, 25. 3. 2011 15:55)

Ahoj.Milan vzkazuje nic nelaď,vše je v pořádku.Užívej si.
Jo a v dubnu asi nastoupí nový ,,Honza" je to Karel Konečný,asi ho znáš.
Pozdravuje vás moje Zdena a celý kolektív. Ivan

Re: mikroskop

(honza, 28. 3. 2011 15:37)

Zdárek děcka a šéfe, výstaviště se nám nakonec nepodařilo najít, ale už jsem tu viděl jiný a vypadalo jak oplocený, ušlapaný pole. Teďka sme v Darjelingu, plánujeme trek a taky doufáme v lepší počasí.

Pozdravujte Péťu Mobydicka!

Čao