Jdi na obsah Jdi na menu
 


Udaipur

19. 1. 2011

Nevím sice proč, ale Udaipuru se přezdívá indické Benátky. Je to další z měst rozložených kolem jezera. Tentokrát kolem třech jezer. Tyto nejsou svatá jako v Pushkaru, ale slouží jako smetiště a žumpa zaráz, sami si můžete domyslet jako to vypadá. No, v Benátkách jsem nikdy nebyl, ale asi to bude taky pěknej kekel, takže možná proto. V ulicích je tradičně nasráno, kolem chrámů se šikují chudí a čekají na almužnu. Jen pár metrů od nich je luxusní restaurace, kterou si ani my nemůžeme dovolit.

Tím se dostávám k dalšímu tématu, které jsem Vám chtěl přiblížit. Je jím náš rozpočet. Od začátku se snažíme najít ten nejlevnější hostel, stravujeme se tam kde místní tzn. buď přímo na ulici, anebo v lokálních vývařovnách. Cestujme autobusem, ještě chceme zkusit třetí třídu ve vlaku, ta je taky za pusu . No abych to shrnul, náš rozpočet pro dva, včetně ubytka, jídla a dopravy je 300 – 400Kč na den.

Právě jsme na cestě do Mt. Abu. Měla by to být vesnice na náhorní plošině, no uvidíme. Pokud jsou tu překlepy omlouvám se, ale je to tu jako na horské dráze. No a to byla troška poezie na závěr. Papa a máme Vás rádi!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hustý

(Pablo, 5. 2. 2011 21:08)

čím dál víc přemýšlím, že se tady na všechn vyseru a taky povalím po světě. Jinak benátky - nebyl jsem tam, ale je mi jasný, jak to tam musí vypadat. Jak říká Dejv, zlatý Brno.

k tem Benatkam priTeli..

(DaveR, 30. 1. 2011 16:36)

v Benatkach je opravdu hodne nasraano sic jen od Holubu kterych jsou tam mraky div ze tamejsi kostely a chrámy nejsou ani videt :-D

bezdomovce jsem tam nevidel .. naopak tam byly sikovni lide kteri si poulicni zabavou pro druhe vydelaly slusne penize z turistuu, napr malir karikatur, borec co ovladal figurku ktera skakala tancila ale nevidel jsi zadne draty nebo silon kdyz jsi figurku koupil nic sama o sobe nedelala,nwm esi to bylo nake Benátské Voodoo nebo co ale vzpominam na to dodnes

a po ulicich kde jsi chodil jsi mohl byt rad ze nejdes ve vode,Benatky doslova plavou na hladine jak bych rekl,je mnoho ulic kde plavou malicke lodky a prevazeji hromady turistu,div ze se mesto nepotopi pod jejich tiihou,uprimne nechtel bych tam zit,zadne parky,sportovni centra nic takoveho,jen plujici ostrov plny restauraci,kostelu a pod.chrámů ale peknych to ano..nic pro me :) zlaty Brnoo Kamarade :) jojoo tady je to zdravej mix prirody a mesta :) tady jo ;)

ahoj

(babi děda, 19. 1. 2011 14:39)

výborné obrázky, zajímavý komentář, opatrujte se!