Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sikkim

22. 4. 2011

Sikkim se nachází mezi Nepálem, Tibetem, Bhútánem a Indií. Je jedním z indických států, ale vůbec tak nevypadá. Pro vstup je nutné vyřídit si povolení, které je spíš byrokratickou formalitou než problémem. Povolení je zdarma a vyřídili jsme ho v Darjeelingu. Platnost 14 dní, lze prodloužit. Základní povolení nás opravňuje ke vstupu asi na polovinu území Sikkimu. Zvláštní povolení je nutné pro vyšší nadmořské výšky a pohraniční oblasti. Takové povolení můžou zařídit jen agenti cestovek. Navíc nás tam nepustí bez průvodce a dalších služeb agentury. Takže máme jen omezené možnosti.

Volíme tzv. Monastery loop. Asi 50km trek po chrámech. Za zmínku stojí svaté jezero Katchaperi, samozřejmě taky Yuksom, který je prvním hlavním městem Sikkimu. Odtud je možné vystoupit do Goecha La a následně na Khangchendzongu. Pěknej je taky Hungri monastery. Mrkněte na fotky. Škoda jen, že nás nepustí dál a výš. Při první příležitosti jedem do Nepálu.

O Sikkimu by se toho dalo napsat moc, hlavně o politice. Pokud Vás to zajímá, mrkněte na net.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(mamka, 27. 4. 2011 14:06)

Opět pěkné fotečky. Vypadáte dobře, děti. Zvláště tvrdě pracující Míša. :o) Nevím, jestli objímat konopí není trestné? Co to tam srkáte? Vím, že už jste úplně jinde, ale já mám hold opožděné reakce a fakt by mě to zajímalo. Mějte se hezky.

Re: ahoj

(honza, 8. 5. 2011 8:52)

nápoj se jmenuje čang, vyrábí se z prosa a obilí.., do tý nádobky si můžeš přilívat teplou vodu a postupně vyplachuješ alkohol, chutná assi jako teplej burčák :)

čau

(babi děda, 29. 4. 2011 10:16)

fotky opět vystihují situaci jak to tam asi prožíváte, tak asi dobře, mějte se.