Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gokarna

26. 2. 2011

O Gokarně mluvil snad každej koho sme potkali. Zatím co Goa se za posledních 15 let proměnila z hipísácké enklávy na komerční letovisko, Gokarna měla být stále ostrůvkem volnomyšlenkářů a „levicové mládeže“.

Městečko Gokarna je hinduistickým poutním místem. Turoši sem ale přijíždějí spíš kvůli plážím, kterých je tu celkem pět. Prní tři noci jsme přespali na Kudla beach, má asi kilák a je lemována bufety, které nabízí i ubytování v chatkách. Hafo moskytů a švábů, no nic moc. Mnohem lepší je poslední z pláží, Paradise Beach. Je to malá pláž asi 5km jižně od Gokarny. Je tu jen 6 bufíků a pár desítek chatek. Vybrali jsme si jednu přímo na útesu s ohništěm a úžasným výhledem (viz foto). Večer tu fouká od moře, takže moskyti skoro žádní. Jeden večer na nás v chatce čekali dva pavouci, vypadali asi jako menší tarantule, cca 5cm v průměru. Po chvilce váhání sem se je pokusil vyhnat, ale jsou sakra rychlí. Na jednu noc jsme se raději přesunuli do jiné chatky. Druhej den ráno už tam nebyli. Večer grilujeme ryby a měli jsme aj bramborovej salát. Paráda! Dojel aj Bagr a poradil nám použít ke grilování banánový listy. Musím říct, že už pohled na rybku zabalenou v tom listu je parádní. Tím ovšem nechci říct, že bych si nedal výpečky se zelím a bramborovým knedlíkem.

Po asi jeden a půl měsíci začínáme pronikat do názvosloví indické kuchyně a dost si to užíváme. Plážová bystra servírují opravdové delikatesy z kuřecího masa a mořských plodů. Nejdražší jídlo přitom vyjde asi na 60 korun. Začali jsme opět přibírat.

Oslava narození jednoho z reinkarnantů Shivy bude až 2. března. Tak dlouho se nám čekat nechce. Podle pověsti se zde narodil z ucha krávy. Gokarna znamená v Hindi právě kravské ucho.

Na Paradise jsme strávili celkem 11 nocí a odpočatí vyrážíme do Hampi ve třech.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pavouci

(mamka, 28. 2. 2011 10:39)

Ahoj děti, jsem ráda, že jste v pořádku. Ti pavouci by mě zajímali. Příště nafotit! :o)