Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ganpatipule

5. 2. 2011

Ganpatipule je přímořské letovisko kousek od Ratnagiri. Jezdí se sem rekreovat Inďáci. Bílých turistů sem zavítá jen hrstka. Celému pobřeží od Mumbai po Goa se říká rich coast a draho tu opravdu je. Ubytko ještě šlo, ale sehnat cokoliv za normální cenu je téměř nemožné. Všude po nás chcou dvojnásobnou cenu, prostě daň za bílou kůži. Přesto jsme se rozhodli zůstat 5 nocí.

Hned za vsí je několik kilometrů bezvadné písečné pláže. I když místních turistů je tu hafo, není to problém. Zatím co Evropan vyhledává skrytá zákoutí mezi útesy a malé opuštěné pláže, místní se rádi druží. Přes den je na pláži cca 1000 lidí, teda Inďáků. Skvělé ovšem je, že jsou všichni namačkaní na 500 metrech a celé kilometry tak zůstávají pro nás. Člověk si tu může rozdělat oheň a uvařit. Společnost nám dělají jen občasní kolemjdoucí a dvojice psů – Háre a Ráma.

Navázali jsem kontakt s Patrikem a Bagrem a naše další cesta vede do Baga v Goa. Tomuto státu jsme se původně chtěli úplně vyhnout, protože připomíná spíš francouzskou rivieru než Indii. No ale člověk musí být open minded, což?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zdarec

(zelezní, 12. 2. 2011 17:01)

Zdarec děcka,
vypadá to že si užíváte...paráda, některý fotečky sou moc povedený. A klima v místní hromadné dopravě ( netuším jestli je to vlak nebo bus) je dost vtipná asi to zavedem i do Želešic na léto.
Jo a Zdenda Vám doporučuje navštívit Egypt, je to sice trochu z ruky, ale teď tam bude levno...