Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ellora

5. 2. 2011

Z Mt. Abu jsme se postupně přesunuli do Aurangabadu. Cestou jsme zastavili v Nasiku. Ani jedno z těchto měst není samo o sobě nijak zajímavé. V Aurangabadu jsme zakotvili na tři noci. Jeden den jsme se léčili z průjmu – ercefuril poprvé! Druhý den jsme navštívili komplex jeskyních chrámů v Elloře.

Drahé vstupné se nakonec vyplatilo. Zejména největší z chrámů (viz foto) je jedinečný. Práce na něm začaly někdy v šestém století našeho letopočtu a trvaly více než 150 let. Celkem tu makalo 7000 dělníků. Je to největší monolitická socha na světě věnovaná Shivovi. Těžko říct kolik kubíků šutru museli vysekat a odvézt, ale bude to určitě v desetitisících. No museli mít tenkrát velký biče. A nebo ne, ale to se pak nabízí otázka, kde je ta úžasná civilizace, která dokázala vytvořit něco tak dechberoucího. Na indickém poloostrově rozhodně ne.

Tak například pořízení místní předplacené simkarty je poměrně komplikovaný proces. Mimo jiné vyžaduje potvrzení adresy pobytu v Indii, v našem případě hotelu. To znamená, že musíte přimět recepčního a následně jeho šéfa, aby Vám vystavili potvrzení, že tam opravdu bydlíte. Nic na tom, že druhý den odjíždíte, to už nikdo neřeší, ale pravidla jsou nadevše a byrokracie tu zhoubně bují. Naše nové číslo je +91 8 806 791 916.

Další zajímavý úkon je koupě lístku na vlak a někdy i bus. To dostanete takový formulář, kam vyplníte číslo vlaku, odkud kam, časy, jméno, číslo pasu a adresu trvalého pobytu. Pokud přesedáte, tak na každý vlak potřebujete jeden formulář. Tzn. nejprve strávíte čtvrthodinu diskuzí s pánem v okýnku, ten Vám to nalajnuje nanečisto, ale lístky nevystaví. Pak jdete vyplňovat formulář, no a za dalších cca třicet minut máte lístek. Teda pokud zrovna není fronta, a ta je skoro pořád. Představa, že tu zařizuju třeba živnost, mě bude děsit ve snech.

Zítra razíme na pobřeží. Posledně jsme strávili 24 hodin v buse na cestě dlouhé cca 600 km. Teď nás čeká cca 700 km ve vlaku, předpokládaná doba cesty 15,5h, to su teda sakra zvědavej na II. třídu. Pozn: uvedené km jsou hodně hrubý odhad, tady se všechno počítá na hodiny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jako včera

(Pavča, 22. 2. 2011 16:05)

Nazdar draku!!!
no jak to tak čtu a koukám na foto, tak mi to připadně jako bych byl v Ellora včera.
Jinak jestli jezdiš II. třídou, tak to seš docela honora, my jezdili III. a vagóny této kategorie si vysloužili označení "prasečák". Tak někdy prubnite ty, u nichse zádný lístky dopředu nevyplňují, páč není jistý jestli bude vůbec místo :-)
ALOHA!!!!
Pavel

ten češtin! :-o

(mamka, 8. 2. 2011 10:43)

Doufám, zlatíčko, že se to nedostane k Tvým učitelkám češtiny. Myslím, že by šly vrátit diplom. :o)
Jinak dobrý!!!!!!!!!

Re: ten češtin! :-o

(honza, 16. 2. 2011 11:58)

njn, se budu priste vic snazit, ale vono nakline v busu po mistnch cestach se dost blbe pise, no a jeste pravopis a sloh..

Jinak Baajo!

Re: Re: ten češtin! :-o

(mamka, 21. 2. 2011 15:24)

Chápu, Janošku, chápu. Kdyby to šlo, hrubky bych Ti opravila, ale Tobě je to asi stejně šuma fuk. Tak si v klidu užívej. Hlavně ať jste zdraví! :o)

Re: ten češtin! :-o

(honza, 16. 2. 2011 12:01)

njn, se budu priste vic snazit, ale vono nakline v busu po mistnch cestach se dost blbe pise, no a jeste pravopis a sloh..

Jinak Baajo!

ahoj

(babi děda, 7. 2. 2011 14:35)

zdravíme a jsme rádi, že jste ok, podle fotek máte super zážitky, myslíme na vás.