Jdi na obsah Jdi na menu
 


Delhi

7. 1. 2011

Jedním slovem peklo. Jsme na netu jen na skok, takze to zkrátím. Jídlo dost drahý, na ulicích chaoz jako prase. Zatím stolice tuhá. Moc fotek zatím nemáme, protože není moc co fotit. Zítra valíme do Jaipuru tím nejlevnejsím busem co sme sehnali a že to nebyla sranda.

Az bude chvilka a nejaký fotečky, hodíme aktualizaci. Zatím páčko.

O duchovnu zde nemůže být vůbec řeč. Dílí je městem byznysu. Na přeplněných ulicích se potkávají ti nejchudší s bohatými v luxusních vozech a zdá se, že žijí vedle sebe, a přesto v jiných světech. Vlastně se dá říct, že každý tu má jen ten svůj směr a jako kůň s klapkma na očích si valí za tím svým. Cizinec to prostě musí přijmout a chovat se podle toho, jinak není schopen ani přejít ulici. Auta zde jezdí bez zpětných zrcátek, bez blinkrů a vlevo. Na ulicích se válí tisíce lidí bez domova s dětmi, s postižením, s nemocemi. Lidé je míjejí jen tak. Před občerstvením se choulí na zemi asi dvacet nedotknutelných, čekají na almužnu v podobě zbytků z kuchyně. Musím si klást otázku, zda je můžu vůbec míjet bez povšimnutí a zda je morální ponechat mladou matku s novorozencem bez pomoci. Podle místních ano. Snažím se najít si nějakou výmluvu, proč jsem jim nic nedal.

Jako cizinci zde máme pouze dvě možnosti jak se přepravovat. Buď s přirážkou tuctucem (motoricshaw) nebo pěšky a metrem. Síť podzemky je zde vcelku propracovaná, nová, čistá a vcelku levná. To však platí pouze v podzemí. Hlavním úskalím je najít její stanice na povrchu. Ale jejich hledáni nám přišlo příjemnější, než nekonečné smlouvání o ceně tuctucu.

Tradičním pokrmem je zde (nejen v Dílí) čočka (Dhal) s chlebem (Chapati), už to nemůžem ani vidět. Včera jsme si dali ochutnávku pouličního občerstvení, i přesto má Mish zácpu, zatím. Indická kuchyně je dobrá leda pro vegoše a vitamínový paka co cvičej , Ti by tu byli v sedmým nebi. Pro nás masožrouty dost bída, ale aspoň trochu zhubnem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Docela me z toho mrazi v zadech

(DaveR, 17. 1. 2011 10:17)

Docela me z toho mrazi v zadech co pises o te chudobe brr,to jak pises Auta zde jezdí bez zpětných zrcátek, bez blinkrů a vlevo to je opravdu Chaos :-D