Jdi na obsah Jdi na menu
 


Darjeeling

8. 4. 2011

Z pekelně horké Keraly jsme se přes Chennai přesunuli do Darjeelingu, který leží v severozápadním cípu West Bengalu. Známej je hlavně čajem a trekingem. Úvodem bychom Vám rádi sdělili, že je tu kosa jak na mašině. Ze 40°C do 10°C.. No ale nejsou tu inďáci, místní vypadají úplně jinak, žiji tu lidé nepálských kořenů. Jsou slušně vychovaní a patřičně hrdí, převážně buddhisté.

Zrovna tu probíhají volby. Několik regionů West Bengalu – Darjeeling, Siliguri, Kalimpong a další usilují o vlastní stát v rámci Indie – Gorkhaland. Z našeho pohledu se není čemu divit, jsou to pracovití a hrdí lidé, což se o zbytku WB a Indie říct nedá. Vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby se chtěli od Indie odtrhnout úplně.

Chvíli nám trvalo, než jsme získali dostatek informací o treku v národním parku Singalila a ještě dýl, než jsme ty informace zpracovali. Všude nám vnucovali průvodce a museli jsme se přiblížit až na samou hranici parku, abychom se přesvědčili, že je možné vstoupit i bez. Džípem do Rimbik a pěšky do Gorkhey. Vstupný 200 rupek je pohoda oproti 350 za den průvodce. Z Gorkey jsme vystoupili do Phalut (3600 m.n.m.), kterej leží na hranici Sikkimu, Darjeelingu a Nepálu. Odpoledne byla viditelnost tak 10 metrů, horská chata se vynořila jak ve snu. Ovšem druhej den ráno, 3. dubna, jsme zjistili, že jsme na dohled třetí nejvyšší hory světa Kanchenjunga, nebo taky Khangchendzonga – výslovnost je zapeklitá, ale není se čemu divit. V Nepali to znamená „Pět pokladů velkého sněhu“. No a taky sme viděli Everest, kterej už po Bémovi není jako bejval, takže nic, nuda.

Jsme z5 v Darjeelingu. Dneska jsme chtěli vyřídit povolení do Sikkimu, ale tam se stávkuje, takže sme to museli nechat na zítra. Snad se nám to dopo podaří a stihnem džíp. Jinak tu budem muset vykysnout další den.

Jo, jsem zapomněl. V Chennai jsme si vyřídili víza do Thajska. Zároveň jsme si museli koupit letenky. Takže 23.4. letíme do Bankoku a o dva měsíce později na Bali v Indonesii. Tak si zkuste naplánovat dovču jako Giričovi, který v Bankoku možná i potkáme.

Fotky doplnime jak to pude

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pozdrav

(babi běda , 9. 4. 2011 13:29)

zajimavá reportáž i fotky. Moc se nám to líbí. Před pár dnů byly na v Thajsku velké povodně, tak pozor do které časti pojedete aˇt se neutopíte.

Re: pozdrav

(Ahojte, 17. 4. 2011 20:09)

Super stránky a hlavně bezva informace, hltáme s nohama nahoře u bedny každou zprávu včetně fotek a čekáme vždy na další. Mějtě se parádně, Hanka a Roman

Re: Re: pozdrav

(M&H, 22. 4. 2011 10:56)

To nás těší, taky se mějte a pozdravujte..