Jdi na obsah Jdi na menu
 


Allepey

28. 3. 2011

Z posledně Vám dlužíme nějaký fotky, už sou tam. Omlouvám se, nestíhám, moc práce a tak. Však to znáte. Válet se celej den v písku, to člověka úplně vyflusne. Teďka zrovna jedem vlakem z Chennai do Darjeling. Vzdálenost 2222km, cca 40 hodin. Tak to dávám do kupy. Ale zpět k Allepey.

Allepey je známé hlavně kvůli “back waters” – síti sladkovodních kanálů. Tyto fungují jako dopravní tepny, koupelna, prádelna a žumpa. Allepey je další město přezdívané indické benátky – opět netuším proč. Mám pocit, že si tyhle pindy cucaj z prstu v Lonely planet.

However, výlet lodičkou po kanálech je obligátní záležitost. Nuže podnikli jsme “sunset trip”, viz photo. Jinak je Allepey vcelku v pohodičce město, asi 15 kiláků severně je fantastická pláž, moře kalný a teplý jako ranní moč.

No a když už jsem začal s tou močí, shodli jsme se, že Záviš by měl určitě navštívit Indii. Jsem si jist, že by jeho světoznámou a oblíbenou hitovku “Chcánky” rozšířil o celou řadu nových a šťavnatých slok. Takový projekt by pak jistě mohl mít i muzikálové ambice.

Vzhledem k tomu, že Allepey bylo naše poslední město v Kerale, mohu konstatovat, že je to pěknej stát. Lidi žijou v domech a tak.. navíc jsou to docela vilky ve stínu palem, chlast jim teče ze stromů – nebejt těch moskytů a vedra, ideální místo pro život.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fuj

(mamka, 29. 3. 2011 8:13)

Jak to popisuješ, jedna velká odpornost, zlatíčko. Ale z Darjeling by's mohl poslat nějaký čajík. Mějte se.

AHOJ

(babi děda, 30. 3. 2011 12:37)

to jsou opravdu zážitky, hlavně ty indické benátky.Na té pláži u moře jste se jistě ověžili. Držte se a hlavně opatrujte. Čau

ahoj

(tatka, 29. 3. 2011 15:05)

ahoj Honzo, pozdravuji Te do te daleke zeme a preji vse nejlepsi k narozeninam,´(tentokrat snad spravne - 3.4.), tatka
uzivaj si to v pohode
(nepochytil jsem zatim tu anglictinu ale spise breclavstinu), totiz meli jsme v Lednici 14 dni studaky z nekolika zemi Evropy a snazili se dorozumet ....
proto to uzivaj si ....
enjoy the silence